Forum'a Hoşgeldiniz
Forumumuz; Düz Dünya ve Chemtrails savunucuları için kurulmuştur. Bu kapsam da kanıtlar, belgeler ve fikirler paylaşılmaktadır.
Kayıt Ol Forum Rehberi

Kısa Bilgi Düz Dünya Yıldızlar Üzerine

Sezgin YILDIRIM

Bay
Moderatör
28 Şub 2018
157
13
26
Bursa
#1
Arkadaşlar Düz Dünya konusuna inanıyorsak bize öğretilmiş olan tüm bilgileri yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor ..

Küre modele göre astronomik araştırmalar da yıldız kayması dediğimiz olay dünya atmosferine girerek sürtünmeden dolayı alev alan gök taşlarıdırlar ...

Bu bilginin de yalan olduğunu çok geçmeden tüm dünya anlayacaktır.. Evrende uzay diye tabir ettiğimiz o boşlukta kendi kendine hareket eden ve savrulan hiçbir gök cismi olamaz .

Big bang teorisinin altında yatan büyük ispatlardan biride budur . Patlama ile evrende savrulan gök cisimleri asteroidler günümüze kadar varlığını korumuştur. Çünkü her patlama arkasında bir enkaz bırakır. Bu enkaz parçaları günümüzde dünya atmosferine girerek parçalanan meteorlardırlar.

Düz dünya modelimize göre big bang dediğimiz teorinin hiçbir gerçeklik payı yoktur .. Hiç bir patlama arkasında bu denli düzen ve uyum içinde deveran eden bir sistem bırakmaz..

Dolayısıyla düz dünya konusunda araştırılması gereken bir diğer önemli konu Yıldızlar’dır ...

Ben kendi adıma Konuşayım ;
"Geceleri parlak bir ışık bırakarak kayan cisimler bizzat yıldızlardır. Yani adı üstünde Yıldız Kayması.. Aslında atalarımız doğru söylüyordu. Halk arasında günümüze kadar ulaşan bu söylem gerçeğin ta kendisidir ...

Kutsal Kitabımız Kuran’da bu konuya gayet açıklayıcı bir tavırla yaklaşmıştır... Yıldızların üç görevi olduğunu vurgulamış bunlardan biride gökten laf çalmak için haber almaya giden ifrit ve cinlere atılan birer kızgın ateş olduğudur ..
(Ayet tam aklımda değil kusurumuz varsa affola)

Bir diğer şey; Güneş’ten milyarlarca kat büyük olan yıldızların var olduğu yalanı.. Güneşin bize anlatıldığı gibi büyük olmadığını biliyoruz. Güneşten daha büyük yıldızların var olduğuna neden inanalım ?

Aslında gezegen diye öğrendiğimiz mars, Merkür, Venüs, Jüpiter, Satürn, Neptün .... Hepsi de birer yıldızdır ..

Gece gökyüzünde gördüğümüz parlak kandiller dünya göğünü süsleyen, geceleri canlılara yol gösteren birer aracıdır .....

Neyse fazla uzattım galiba ..
Not: arkadaşlar bu yazdıklarım benim kendi fikrimdir dileyen inanır dileyen inanmaz. Hepinizin eleştirilerine de açığım. Belki bir kusur belki bir hata yapmışımdır, söylerseniz minnettar olurum... Sağlıcakla kalın ??

Sahibi : Serhat Aslan
 
Moderatörün son düzenlenenleri: