Forum'a Hoşgeldiniz
Forumumuz; Düz Dünya ve Chemtrails savunucuları için kurulmuştur. Bu kapsam da kanıtlar, belgeler ve fikirler paylaşılmaktadır.
Kayıt Ol Forum Rehberi

KENAR NEREDE?

Sezgin YILDIRIM

Bay
Moderatör
28 Şub 2018
157
13
26
Bursa
#1
Bir kenarın olduğunu kim söyleyebilir ve neden bir kenar olduğu var sayılıyor? Çünkü düz Dünya fikri ile tanıştırıldığımız zaman bize hep bu şekilde tasvir edildiği için olabilir mi? Şu anda en çok kabul gören model bu. Antartika bir kıta değil, okyanusları içinde tutan buzdan oluşmuş bir kara parçası.

1892 yılına ait Gleason haritasına baktığımızda üzerinde şöyle bir bildiri vardır; "BİLİMSEL VE PRATİK OLARAK DOĞRU" Bu Antartika buz çemberini görüyoruz .

Gleason haritası basitçe zamanda geriye doğru gititkçe M.Ö 1000 yılına kadar uzanan "Azimuthal Equidistant haritasının bir yansıması gibidir. Azimuthal Equidistant haritası aynı zamanda Birleşik Devletler jeoloji Araştırma birimi USGS'nin resmi haritasıdır. ve ayrıca birleşmiş milletler resmi logosu Dünya’da bilinen en eski küre 1492 yılına aittir. Bu aklınızda tutmanız gereken bir konudur. Çünkü bir çok kişi bu haritanın dünyanın düzleştirilmiş versiyonu olduğunu tartışıyor. Oysa ki aslında küre gerçek düz Dünya haritasının yuvarlanmış halidir. Eğer düz Dünya haritası daha önce geldiyse ve bir sorun çıkarmadan küreye dönüşebiliyorsa o halde bu durum size küre aldatmacısının nasıl başarıya ulaştığı hakkında fikir verebilir şimdi, bir kenar olup olmadığına geri dönersek; Antartika buz duvarlarının arkasında bir kenar olduğu ile ilgili hiçbir kanıt yok. Ama birçokları belki de üzerinde yaşadığımız gezegenin son derece büyük ya da muhtemelen sonsuz olduğunu ileri sürmektedir. Bu iki senaryoda da daha fazla kara parçalarının halktan gizlendiğini varsaymak mantıklı olur. 1954 yılında, keşif konusunda uzmanlaşmış Amerika donanma subay amirali bir röportajda şöyle demişti:

Ama gariptirki, bugün Dünyada insan gözünün görmediği Amerika kadar büyük bölgeler var ve bu kutbun öteki tarafında Güney kutbunun ötesinde bulunuyor.

Hala henüz keşfedilmemiş bu kadar büyük yerler olması oldukça şaşırtıcı olduğunu düşünüyorum. Antartika’yı geçince daha fazla kara parçası olduğunu iddia ediyor. Eğer bu yerleşim arazisi küre üzerinde olsaydı Hint okyanusunda olması gerekirdi. Yeni keşfedilmiş 1907 yılında yayınlanan bir gazetede bulunan bir eski Budist haritası, daha fazla kara parçasını barındıran engin düzlem fikrini destekliyor görünüyor.
 

Ekli dosyalar