Forum'a Hoşgeldiniz
Forumumuz; Düz Dünya ve Chemtrails savunucuları için kurulmuştur. Bu kapsam da kanıtlar, belgeler ve fikirler paylaşılmaktadır.
Kayıt Ol Forum Rehberi

Küresel Isınma Tüm Zamanların En Büyük Bilim Skandalıdır

Sezgin YILDIRIM

Bay
Moderatör
28 Şub 2018
156
12
26
Bursa
Öne çıkan konu #1
İngiliz The Telegraph Gazetesi küresel ısınma “bilimi”ni (!) destekleyen özellikle de resmi sıcaklık kayıtlarının Dünya’nın gerçekte olduğundan bir hayli fazla ısınıyormuş gibi görünmesini sağlayacak şekilde ve sistemli olarak manipüle edildiğini ifşa eden bir makale yayınladı. Blog yazarı Paul Homewood’un “Küresel Isınma konusunda kusurlu verilerle nasıl kandırılıyoruz?” başlıklı yazısında; Paraguay’da bulunan 3 hava istasyonuna ait yayımlanmış olan sıcaklık grafiklerini, gerçekte kaydedilen sıcaklık derecelerine göre kontrol ettiğini bildiriyordu. Her bir örnekte verilerin 60 yıllık gerçek seyri önemli ölçüde tersine döndürülmüştü ki bu sayede küresel soğuma trendi küresel ısınma gösterecek şekilde değiştirilmişti. Bu konu gözlemci uzmanlarca dünya çapında uzun zamandır görülmekte olan pek çok uygulamadan yalnızca biridir. Homewood bu 3 istasyonun çevresindeki diğer Güney Amerika hava istasyonlarının orijinal verilerini her kontrol ettiğinde şüphe çekici şekilde tekyönlü “ayarlamalar/düzeltmeler” yapılmış olduğunu fark etti. Bu veriler ilk önce ABD hükümetinin Küresel Tarihi İklim Network’ü GHCN (Global Historical Climate Network) tarafından “düzeltilmiş” (!) daha sonra da bu verilere Uzay Çalışmaları Goddard Enstitüsü- Giss (Goddard Institute for Space Studies) ve Ulusal İklim Veri Merkezi NCDC (National Climate Data Center) tarafından eklemeler yapılmıştı. Adı geçen son iki kurum dünyanın sıcaklık ölçümü yapılamayan geniş bölgelerinde sıcaklık tahminleri yapabilmek için ısınma trendlerinden yararlanan kurumlardır ve bilim adamları ile politikacıların “küresel ısınma” olduğuna ilişkin düşüncesinde dayanak aldıkları veriler de işte bu kayıtlardır.

Homewood dikkatini şimdi de Kuzey Kutbunda Kanada (51 derece Batı) ve Siberya’nın tam orta noktası (87 derece Doğu) arasındaki hava istasyonlarına yöneltmiş ve verilerde hemen her defasında gerçekte kaydedilmiş olandan 1 santigrat derece veya daha fazla ısınma gösterir şekilde yine tek yönlü ayarlamalar mevcuttur. Bu durum ortaya çıktığında Traust Jonsson’dan başka kimse şaşırmamıştır. Kendisi uzun zamandır İzlanda meteoroloji bürosu için iklim araştırmaları yapıyordu. İzlanda’nın 1970’li yıllardaki “donan deniz suyu yılları”na ait verilerin, ki o yıllarda yaşanan aşırı soğuklar nedeniyle ülke ekonomisi mahvolmuştu, yeni kayıtlarda tamamen “ortadan kaldırılmış” olduğunu gördü.

Verilerde yapılan bu “ayarlamalar”’ın (!) ilk örneklerinden birini 2007 yılında istatistikçi Steve McIntyre ifşa etti. Uzun yıllar Giss’i yöneten bilim adamı James Hansen tarafından (ki kendisi daha sonra fanatik bir iklim aktivisti olmuştur) 1987’de yayınlanmış bir yazıda yer alan orijinal grafikte; Kuzey Kutbunda 1940’lardaki sıcaklıklar gerçekte hiç olmadığı kadar çok daha yüksek gösteriliyordu. Ancak Homewood “Sıcaklık değerlerinde yapılan ayarlamalar Kuzey Kutbunun tarihini dönüştürüyor” şeklinde kendi bloğunda afişe ederken, Giss bunu tam tersine çevirmişti. Kuzey Kutbunun o yıllardan sonraki sıcaklık değerleri öylesine düşürülmüştür ki artık bu değerler geçen 20 yılın değerlerini gölgede bırakıyor.

Homewood’un Kuzey Kutbu ile ilgilenmesinin kısmen sebebi; bizleri kontrolden çıkmış bir ısınma tehdidi altında olduğumuza inandırmak isteyenlerin “ortadan kaybolmakta olan” kutup buzullarını (ve kutup ayılarını) birer simge haline getirmiş olmalarıdır. Oysa Homewood Kuzey Kutbunun özel bir bölgesini seçmişti çünkü orası buzulların Atlantik’teki ana akıntı içinde döngüsel yön değişiklikleri ile gelen sıcak sulardan etkilenen bölgesiydi. Kuzey buzullarındaki en yüksek gerileme bundan tam 75 sene önce görüldü ki bu son zamanlarda meydana gelen gerilemeden çok daha fazlaydı. Buzulların erimesinin sebebi zerre kadar artan küresel ısı değildir.

Bu konunun çok daha ciddiyet arz eden noktası ise GHCN ve Giss tarafından hiçbir zaman herhangi bir makul resmî açıklama yapılmamış olması ve sıcaklık değerlerinde yapılan büyük çaplı manipülasyonların dünyanın en büyük ve en pahalı korkusu haline geliyor olmasıdır. Bu haliyle küresel ısınma konusu gerçekten de tüm zamanların en büyük bilim skandalı izlenimi vermeye başlamış durumda.

Kaynak: http://www.truthandaction.org/telegraph-global-warming-biggest-science-scandal-time/

Çeviri : Özlem BÜYÜKAKIN