Forum'a Hoşgeldiniz
Forumumuz; Düz Dünya ve Chemtrails savunucuları için kurulmuştur. Bu kapsam da kanıtlar, belgeler ve fikirler paylaşılmaktadır.
Kayıt Ol Forum Rehberi

Duyuru Yeni Başlayanlar İçin Zetetik Forum

Bu Size Yardımcı Oldu mu?


  • Kullanılan toplam oy
    1

Sezgin YILDIRIM

Bay
Moderatör
28 Şub 2018
157
13
26
Bursa
#1
Türkiye’nin tek Zetetik topluluğu geokomplo.com'un, üyeleri her geçen gün artan forumuna buradan kolaylıkla üye olabilirsiniz. Ancak üye olmayı veya Forum’da paylaşımda bulunmanın zor olduğunu düşünenler için detaylı bir rehber hazırladık. Üye olmak ve detayları öğrenmek isteyenler için;

Foruma Kayıt Olmak

Foruma giriş yaptığınızda sağ üst köşede yer alan “Kayıt Ol” butonuna basıyoruz.

Bizi kayıt formu karşılıyor. Forumda kullanmak istediğimiz bir kullanıcı adı yazıyoruz. Biz “geokomplo”yu seçtik. Diğer bilgileri de örnek resimdeki gibi kendinize göre uyarlayarak doldurmalısınız.

geokomplo-kayit-ol.png

İlgili yerleri doldurduktan sonra sayfanın en aşağısında forum kurallarını göreceksiniz. Forum kurallarını okuduktan sonra “Forum kurallarını okudum ve kabul ettim” yazan yerin yanındaki kutucuğu işaretleyip “Gönder” butonuna basıyoruz.

E-Posta adresinize bir aktivasyon e-postası gelecektir. Üyeliğinizi aktif hale getirmek için e-postanıza gelen bağlantıya tıklamalısınız. Nadiren de olsa aktivasyon postaları spam’a takılabiliyor. Aktivasyon e-postası gelmediyse spam ya da junk (istenmeyen posta) klasörünüzü kontrol edin.

Aktivasyon e-postasındaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Tebrikler! Artık GK Forum üyesisiniz.

Avatar Eklemek

Forumun üst tarafındaki menüden “Profiliniz” butonuna tıklıyoruz.

Sol taraftaki menüden “Avatarını Değiştir” butonuna tıklıyoruz.

Avatarımı göster butonuna tıklayarak hemen altındaki “Dosya Seç” butonuna tıklayarak bilgisayarımızdan bir resim seçiyoruz. Resmimizin 120X120 piksel ve 64 KB’tan büyük olmamasına özen gösteriyoruz. Ardından “Değişiklikleri kayıt et” butonuna bastığımızda artık bizim de bir avatarımız var.
Dilerseniz “Resim için URL giriniz” bölümünden avatarınız için resim bağlantısı da verebilirsiniz.

Konu Açmak

Forumun ana sayfasında Düz Dünya'dan İklim Modifikasyonu'na, Telegram'dan Sağlığa birçok bölüm ve kategori mevcuttur. Açmak istediğiniz konunun içeriğine uygun olan kategoriye konu açmalısınız. Her kategorinin altında, kategorinin neler içerdiğini açıklayan bir metin göreceksiniz. Bu kararsız kaldığınız anlarda size yardımcı olacaktır.

Genelde foruma üye olanlar ilk önce kendilerini tanıtırlar. Biz de geleneği bozmayarak Tanışma / Kaynaşma kategorisinde kendimizi tanıtan bir konu açalım.

Tanışma / Kaynaşma kategorisine tıklıyoruz.

Karşımıza gelen sayfanın sağ üst tarafında bulunan “Yeni Konu Aç” butonuna tıklıyoruz.

1- Konu başlığını yazıyoruz
2- İçeriği yazıyoruz
3- Gerek varsa isteğe göre ifade ekleyebilirsiniz
4- Konunun içeriği ile ilgili isteğinize bağlı etiket, yani tanımlayıcı kelimeler giriyoruz
5- Alt ksımda Yeni Konu Aç butonuna tıklayarak konumuzu açıyoruz.

Forumda Bir Kelimeye Bağlantı Eklemek

Konu cevaplama panelinde bir kelimeye ya da cümleye bağlantı (link) vermek istiyorsak önce yazdığımız cümleyi faremizin yardımıyla seçili hale getiriyoruz ve ardından resimde gösterilen 2 numaralı butona tıklıyoruz.

Ardından linki resimde "www.geokomplo.net" ile gösterilen kısma yazıyoruz. OK butonuna bastıktan sonra işlem tamamdır.

geokomplo-link.png

Foruma Resim Eklemek

Ok imleci ile belirtilen butona tıklıyoruz.

From URL sekmesine tıklıyoruz, URL kısmına resmimizin linki yazıyoruz, “Retrieve remote file and reference locally” yazan yerin kutucuğunu kaldırıyoruz ve “OK” butonuna tıkladığımızda artık resmimiz foruma eklenmiş oldu.

Foruma Video Eklemek

Resimde ok imleci ile belirtilen butona tıklıyoruz.

Youtube, Dailymotion, Metacafe gibi popüler sitelerden video eklemek oldukça basittir. Video bağlantısını yukarıdaki resimde görülen bölüme yapıştırıp OK butonuna bastığımızda klip otomatik olarak eklenecektir. Bunun için embed kodlarıyla uğraşmamıza gerek yok.

Forumda Üye Çağırma

Bazen yoğun konularda bir üyeye soru sorarsınız ama arada kaynar gider. Soru sorduğunuz üye bunu göremeyebilir. İşte bu sorunu ortadan kaldırmak için forumumuzda üye çağırma, üye etiketleme sistemimizi kullanabilirsiniz.
Bu özelliği kullanmak için önce Twtiter’da olduğu gibi @ işareti koyup ardından ilgili üyenin üye adını yazmak yeterlidir.

İşlemi düzgün gerçekleştirmişsek, yazdığımız metinde üyenin adı sarı ile seçili bir şekilde gösterilir ve üyeye bir bildirim gider.

İlgili üye yukarıda görüldüğü gibi o mesajdan haberdar olur.

Forumda Özel Mesaj Göndermek

Profiline girdiğinizde sol taraftaki menüden “Yeni Özel Mesaj Gönder” butonuna tıklıyoruz.

Alıcı kısmına özel mesaj yollayacağınız üyenin adını, Başlık kısmına konuyu ve alt kısma da göndereceğimiz mesajı yazıyoruz. Ardından gönder butonuna tıklayınca mesajımız gitmiş oluyor.
 
Moderatörün son düzenlenenleri: